Tatuaż

Jak wybrać i zadbać o estetyczny, kobiecy tatuaż? – informacja prasowa

Jak wybrać i zadbać o estetyczny, kobiecy tatuaż? – informacja prasowa
Jak wybrać i zadbać o estetyczny, kobiecy tatuaż? – informacja prasowa Jest wyjątkową ozdobą, modną „biżuterią” czy wreszcie osobistą pamiątką – co siedemnasta Polka ma

Jak wybrać i zadbać o estetyczny, kobiecy tatuaż? – informacja prasowa

Jest wyjątkową ozdobą, modną „biżuterią” czy wreszcie osobistą pamiątką – co siedemnasta Polka ma przynajmniej jeden tatuaż. Bogactwo wzorów, artystyczny kunszt i bezpieczne metody zachęcają coraz więcej kobiet do akcentowania w ten sposób swojego stylu.

Na hasło „kobiecy tatuaż” wyszukamy w sieci setki propozycji. Zaraz obok najmodniejszych printów w tym sezonie, najbardziej pożądanych motywów w stylizacji paznokci albo trendów w makijażu, pojawiają się oryginalne i kobiece wzory tatuaży. Przez pewien czas królowały łapacze snów, dmuchawce, piórka i jaskółki. Potem przyszła kolej na mandale w przeróżnych postaciach i rozmiarach. Jest w czym wybierać, bo rynek tatuażu również w Polsce rozwija się z każdym rokiem,
a wraz z nim szeroka gama stylów i efektownych wzorów.

Czy tatuaż jest dla mnie?
W latach 90. ubiegłego wieku, 13% Polaków zdecydowało się na swój pierwszy tatuaż. Natomiast
w latach 2010-2017 39% badanych wybrało taką formę wyrażenia siebie. Aktualnie co 10 mężczyzna w Polsce przyznaje, że ma na ciele choć jeden wzór (Źródło: CBOS, „Moda na tatuaże”, wrzesień 2017).
Na tatuaż coraz częściej decydują się również panie – co 17 kobieta nosi taką ozdobę. Pełni funkcję zbliżoną do biżuterii, na przykład na nadgarstku, kostce czy szyi. Często ma też rolę symboliczną – kobiety chętnie uwieczniają na skórze ulubione sentencje albo imiona i daty urodzin swoich dzieci. Tatuaż traktują jako trwałą i osobistą pamiątkę a nie jednorazowy, spontaniczny kaprys.

Jaki styl tatuażu będzie dla mnie odpowiedni?
• Tatuaż realistyczny może przedstawiać portret bliskiej osoby lub obraz zaczerpnięty z ulubionej powieści fantastycznej. Takie zdobienie wymaga ogromnej precyzji i doświadczenia. Specjalizują się w nim Tomasz „Tofi” Torfiński i Ruslan Millington.

• Amerykański oldschool charakteryzuje się grubymi konturami, prostotą i surowością, a wzór jest zazwyczaj dopełniony kolorem. Panie chętnie wybierają klasyczne motywy takie jak róże, jaskółki, serca. Wykonuje je na przykład Patryk Hilton czy Kamila Barwin – Barwnik.
• Newschool wyróżnia się użyciem wielu barw, dbałością o detale i światłocienie. W ten sposób często ilustrowane są zwierzęta, ptaki albo rośliny, co można podejrzeć u Candy Ink i Arsmanica Ink.
• Dotwork to wyrazisty wzór stworzony za pomocą kropek. Świetnie sprawdza się przy uwielbianych, zwłaszcza przez panie, mandalach. Tatuaże w tym stylu tworzą m.in. Fifne tattoo i Roma Ink.
• Watercolor, czyli tatuaż akwarelowy, przypomina kolorowy malunek pędzlem na skórze. Można go wykonać u Yadou i Martyny Popiel.
• Handpoke to metoda nawiązującą do pierwotnych styli. Polega ona na użyciu igły nasączonej tuszem, która stopniowo tworzy linię. Taki intrygujący znak wykona Zimnapanna czy Olga Handpoke.

Czy tatuaże są bezpieczne?
Rosnące zainteresowanie tatuażami sprawia, że wybór salonów i artystów jest naprawdę szeroki. „Warto postawić na profesjonalne i sprawdzone studia. Można takie miejsce wcześniej odwiedzić, ocenić jego czystość, jakość sprzętu oraz standardy bezpieczeństwa i higieny pracy. Tatuażysta ma obowiązek pracować w jednorazowych rękawiczkach
o odpowiednim rozmiarze – nie mogą się np. przedziurawić, a materiały, których używa, muszą być sterylne. Nowa igła oraz oryginalnie zapakowany tusz powinny być otwierane przy kliencie” – mówi Marta Krokowicz, Marketing Manager marki Paclan.

Jak zabezpieczyć tatuaż tuż po jego wykonaniu?
Ogromne znaczenie ma pielęgnacja, która rozpoczyna się od momentu zdjęcia pierwszej folii, nałożonej przez tatuażystę. Artysta podpowie Wam, jak postępować z tatuażem i odpowie na nurtujące pytania.

Rozpoczynamy od przemycia skóry letnią wodą z dodatkiem szarego mydła lub płynu do higieny intymnej. Następnie osuszamy ją ręcznikiem papierowym – ze względów higienicznych, nie wybieramy tych zwykłych, łazienkowych. Kolejnym krokiem jest nałożenie cienkiej warstwy kremu lub maści o właściwościach przeciwzapalnych i łagodzących. Na koniec owijamy obszar folią spożywczą. Możemy sobie dodatkowo pomóc, zaklejając brzegi taśmą klejącą.

Jak długo powinniśmy dbać o nowy tatuaż?
W ciągu dnia zmieniamy opatrunek 3-4 razy, jeśli natomiast zostawiamy go na noc – najlepiej nie na dłużej niż 6 godzin. Po około 3 dniach możemy zrezygnować z folii, ponieważ skóra potrzebuje dostępu powietrza dla prawidłowego zagojenia. Później warto pielęgnować tatuaż kremem (zwłaszcza z filtrem UV) lub specjalistycznym masłem. Dzięki temu nasza skóra będzie chroniona, a zdobienie zachowa wyraziste i piękne kolory. Ile może potrwać gojenie tatuażu? Zazwyczaj kilka tygodni, w zależności od jego rozmiaru, umiejscowienia i konkretnej osoby.
Podsumowując, jeżeli decydujemy się na tatuaż, przyjrzyjmy się pracom konkretnych artystów. Kiedy spodoba nam się dany styl, dobrze wcześniej poprosić specjalistę o rady co do wzoru. Kobiety nie lubią mieć takich samych ozdób jak koleżanki, zatem warto mieć pewność, że motyw na skórze będzie jedyny w swoim rodzaju.