Moda

Wirtualne przymierzalnie

Wirtualne przymierzalnie
Warszawa, 13 marca 2017 INFORMACJA PRASOWA CZY WIRTUALNE PRZYMIERZALNIE ZREWOLUCJONIZUJĄ BRANŻĘ ODZIEŻOWĄ? Wirtualne przymierzalnie to jeden z najbardziej przełomowych elementów wyposażenia sklepów odzieżowych ostatnich lat.

Warszawa, 13 marca 2017
INFORMACJA PRASOWA

CZY WIRTUALNE PRZYMIERZALNIE ZREWOLUCJONIZUJĄ BRANŻĘ ODZIEŻOWĄ?

Wirtualne przymierzalnie to jeden z najbardziej przełomowych elementów wyposażenia sklepów odzieżowych ostatnich lat. Nowoczesne przymierzalnie pozwalają na skomponowanie własnych zestawów ubrań oraz wydrukowanie listy wybranych zakupów. W większości przypadków, korzystający z inteligentnych luster mają możliwość podzielenia się swoimi wyborami od razu na portalach społecznościowych. Czy to rozwiązanie przyjmie się też w Polsce?
Wirtualne przymierzalnie są bardzo atrakcyjne z punktu widzenia konsumentów, postrzegane są jako urozmaicenie w sklepie, wywołują wśród ludzi efekt WOW i sprawiają, że firma kojarzy się z nowoczesnością. Wyglądają profesjonalnie, a dodatkowo oszczędzają czas klienta, który normalnie spędziłby stojąc w kolejce do przymierzalni stacjonarnej i na mierzenie wybranych ubrań. – mówi Shop Doctor, dr Marek Borowiński.

Jak działają wirtualne przymierzalnie?
Zasada jest bardzo prosta. Klient staje przed inteligentnym lustrem, które wczytuje jego pozę, wymiary i wzrost. Sterując zdalnie dłonią, wybiera kolejne ubrania, w których chce zobaczyć swoje odbicie. Jednym ruchem ręki może zmienić kolor mierzonej koszuli albo dobrać do niej spodnie. Jeśli efekt końcowy wizualizacji spełni jego oczekiwania, może znaleźć oglądane rzeczy w sklepie i sprawdzić jak wyglądają bezpośrednio na sylwetce albo udać się z nimi od razu do kasy. Bez noszenia ciężkich wieszaków, stania z nimi w kolejce i męczenia się w małej przymierzalni. To też sprawi, że klient będzie mniej zmęczony i zirytowany, więc rośnie szansa na to, że dokupi coś ekstra do wybranego zestawu. Głównym celem wirtualnych przymierzalni jest uproszczenie procesu kupowania i wyboru ubrań.

Jaka przyszłość czeka sklepy stacjonarne?
Bardzo prawdopodobne, że już za kilka lat ogromna liczba stacjonarnych sklepów odzieżowych będzie pełniła rolę raczej salonów pokazowych, a nie tradycyjnych punktów sprzedaży. Oznacza to, że konsumenci będą przychodzić do nich, żeby obejrzeć produkty, poznać markę, a niekoniecznie kupić towar na miejscu. Asortyment będą kupować przede wszystkim za pomocą aplikacji mobilnych. – Zmiany zachodzące w branży odzieżowej widać jak na dłoni, np. w podejściu do klienta i organizacji procesu sprzedażowego. Sprzedawcy muszą coraz mocniej starać się, żeby zachęcić klientów do wejścia do sklepu. Robią to w większości poprzez komunikację online, prezentując swój asortyment na stronach internetowych oraz angażując potencjalnych klientów w kanałach społecznościowych. Atrakcja jaką przygotujemy w sklepie stacjonarnym wzbudzi większe zainteresowanie i będzie impulsem do wejścia w tej chwili do sklepu i dokonania zakupu. Właściwie każde niestandardowe działanie, które budzi ciekawość, oszczędza czas klientów oraz upraszcza proces kupowania stawia firmę w bardzo dobrym świetle. Polska goni Zachód i podpatruje najlepsze rozwiązania, więc prawdopodobnie i nas niedługo wirtualne przymierzalnie będą coraz częściej spotykane – komentuje specjalista od visual merchandisingu, znany Shop Doctor, dr Marek Borowiński.

A to już wiesz?  Biel to nowa czerń

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy